Zapowiedzi komiksów
Nadchodzące tytuły
Zamek Śpiący cz. 1
2020

ISBN: 978-83-66128-48-4

OBJĘTOŚĆ: 460 stron

FORMAT: 140 × 204 mm

OPRAWA: twarda

DRUK: czarnobiały

Zamek Śpiący cz. 1

Scenariusz: Linda Medley

Rysunki: Linda Medley

Dawno temu, w czasach tak szczęśliwych, że nikomu z nas nie będzie dane doświadczyć podobnych, było sobie miasto. Nazywało się Putney.
Dobra Matka Fortuna sprzyjała Putney: Król był równie mądry co łaskawy, w krainie panował pokój, a tętniący życiem port przyciągał statki kupieckie ze wszystkich stron świata. Kupcy i rzemieślnicy, którzy otwierali sklepy i warsztaty w Putney, zbijali fortuny tak szybko, jakby pieniądze leżały na ulicach. 

Data wydania: 2020

Tłumaczenie: Marceli Szpak

Niedoskonałości
2020.09.25

ISBN: 978-83-66128-49-1

OBJĘTOŚĆ: 112 stron

FORMAT: 165 × 235 mm

OPRAWA: miękka

DRUK: czarno-biały

Niedoskonałości

Scenariusz: Adrian Tomine

Rysunki: Adrian Tomine

WZNOWIENIE!

To nie jest najlepszy czas w życiu Bena Tanaki. Nie dość, że z natury jest sarkastycznym krytykantem, co utrudnia mu kontakty z ludźmi, to w dodatku jego wieloletni związek przechodzi burzliwy okres. Dziewczynie Bena, Miko Hayashi, ciągle wydaje się, że ten ogląda się za innymi kobietami, a co gorsza – za białymi! Narastający konflikt nadaje bieg tej opowieści o różnicach między Kalifornią a Nowym Jorkiem, między poświęceniem a pożądaniem, wreszcie – między prawdą a prawdą.

W obyczajowo odważnych „Niedoskonałościach” Adrian Tomine, jeden z najwybitniejszych współczesnych twórców komiksów, mistrzowsko porusza się po polu minowym damsko-męskich i międzyludzkich relacji. Pełnych napięcia, inteligentnych i jednocześnie dowcipnych dialogów nie powstydziliby się Woody Allen czy Andrew Bujalski.

Powieść graficzna Tomine to zaskakujące zwroty akcji, subtelnie nakreślone charakterystyki postaci i wyjątkowe poczucie humoru, które składają się na zabawną i wnikliwą refleksję na temat ludzkich niedoskonałości.

Wydawca: kultura gniewu

Data wydania: 2020.09.25

Wydawca oryginału: Drawn & Quaterly

Tłumaczenie: Agnieszka Murawska

Śmiech i śmierć
2020.09.24

ISBN: 978-83-64858-67-3

OBJĘTOŚĆ: 124 strony

FORMAT: 165 × 235 mm

OPRAWA: miękka

DRUK: kolorowy

Śmiech i śmierć

Scenariusz: Adrian Tomine

Rysunki: Adrian Tomine

DODRUK!

Fantastyczny przykład nieograniczonych możliwości komiksowego medium, które w rękach utalentowanego twórcy potrafi – podobnie jak literatura – opisać niepokoje i nadzieje społeczeństwa XXI wieku.

Tym zbiorem krótkich nowel Adrian Tomine udowadnia, że jest nie tylko jednym z najważniejszych współczesnych autorów komiksów, ale także amerykańskich pisarzy. Jego niezwykły zmysł obserwacji czy umiejętność uchwycenia najsubtelniejszych emocji widać wyjątkowo wyraźnie w historiach o poczuciu straty, twórczych ambicjach, tożsamości i skomplikowanych relacjach rodzinnych, o sukcesach i porażkach.

Adrian Tomine potrafi rysować, myśleć, pisać i czuć. Widzi wszystko, wie wszystko. Wie, kiedy jest potrzebny dialog, a kiedy lepszy będzie moment ciszy. W jego dwudziestu kadrach jest więcej pomysłów niż większość pisarzy ma przez całe życie – Zadie Smith (autorka między innymi „Białych zębów” i „O pięknie”).

Wydawca: kultura gniewu

Data wydania: 2020.09.24

Wydawca oryginału: Drawn & Quaterly

Tłumaczenie: Agata Napiórska