Dom

Zobacz nasz Katalog

Niezwykła opowieść o rodzinnych więzach.

scenariusz: Paco Roca

rysunki: Paco Roca

Dom - Strony Dom - Strony Dom - Strony Dom - Strony Dom - Strony Dom - Strony
Dom - Okładka
Dom - Okładka

Dorosłe rodzeństwo powraca do rodzinnego domku letniskowego rok po śmierci ojca. Vincente, Carla, José przywożą swoje partnerki, żony, mężów i dzieci - chcą razem spędzić czas, ale też posprzątać dom i wystawić go na sprzedaż. Jednak w miarę wynoszenia śmieci, ścierania kurzu, czy dokonywania drobnych napraw konfrontują się ze wspomnieniami. I zaczynają się bać, że razem z domem pozbędą się przeszłości, pamięci nie tylko o ojcu, ale i własnej.

„Dom” Paco Roki, jednego z najważniejszych hiszpańskich twórców komiksu, to uchwycone z niezwykłą wrażliwością i czułością chwile radości, poczucia winy i rozczarowania. To historia rodziny opowiedziana za pomocą z pozoru nieistotnych detali i zdarzeń. To próba zmierzenia się z trudnymi emocjami, które stanowią o tym, kim jesteśmy.

Roca opowiada historię bardzo osobista i jednocześnie niezwykle uniwersalną. Zadaje pytania o to, czy możemy poradzić sobie z przeszłością i jednocześnie zachować wspomnienia. „Dom” uważany jest za jeden z najlepszych hiszpańskich komiksów w historii. Na liście wyróżnień, które otrzymał znajduje się m.in. nagroda Eisnera dla najlepszego zagranicznego komiksu opublikowanego w Stanach Zjednoczonych w 2019 roku.

 

TŁUMACZENIE: Tomasz Pindel

FORMAT: 240x170 mm

OPRAWA: twarda

OBJĘTOŚĆ: 136 stron

DRUK: kolorowy

DATA WYDANIA: 2021-06-21

ISBN: 978-83-66128-69-9

WYDAWCA: kultura gniewu

WYDAWCA ORYGINAŁU: Astiberri

WYDANIE: I

REDAKCJA: Karolina Gębska

Zobacz inne komiksy tych autorów