Opowieści z najdalszych przedmieść

Zobacz nasz Katalog

Shaun Tan, jeden z najbardziej znanych na świecie australijskich autorów książek dla dzieci i młodzieży, przygląda się jak zwykli ludzie reagują na pojawiające się na granicy ich uporządkowanego świata tajemnicze, inne, nieznane.

scenariusz: Shaun Tan

rysunki: Shaun Tan

Opowieści z najdalszych przedmieść - Strony Opowieści z najdalszych przedmieść - Strony Opowieści z najdalszych przedmieść - Strony
Opowieści z najdalszych przedmieść - Okładka
Opowieści z najdalszych przedmieść - Okładka

Piętnaście historii, z których każda opowiada o niezwykłej sytuacji lub zdarzeniu, mających miejsce w na co dzień całkiem normalnej podmiejskiej okolicy. U kogoś w ramach studenckiej wymiany zamieszka osobnik malutki jak orzeszek. Ktoś inny na swoim trawniku natknie się na ogromne stworzenie morskie. W czyimś domu odnaleziony zostanie tajemniczy dodatkowy pokój, a w parku za osiedlowym centrum handlowym pojawi się olbrzymia niepokojąca maszyna…
W niniejszej publikacji Shaun Tan, jeden z najbardziej znanych na świecie australijskich autorów książek dla dzieci i młodzieży, przygląda się jak zwykli ludzie reagują na pojawiające się na granicy ich uporządkowanego świata tajemnicze, inne, nieznane. Czy odkryją jego prawdziwe znaczenie? Zrozumieją je? A może po prostu przeoczą zajęci swoimi sprawami?
Tan, laureat prestiżowej nagrody im. Astrid Lindgren z 2011 roku i autor nagradzanej na całym świecie powieści graficznej „Przybysz”, zaprasza do swojego oniryczo-fantastycznego świata zarówno czytelników dojrzałych jak i dzieci, oczarowując pięknymi historiami idealnie skomponowanymi z urzekającymi ilustracjami.

Nakład wyprzedany!

TŁUMACZENIE: Magdalena Koziej

FORMAT: 185 × 240 mm

OPRAWA: twarda

OBJĘTOŚĆ: 96 stron

DRUK: kolorowy

DATA WYDANIA: 2015-10-16

ISBN: 978-83-64858-24-6

WYDAWCA: kultura gniewu

WYDAWCA ORYGINAŁU: Allen & Unwin

Zobacz inne komiksy tych autorów