Krzesło w piekle

Zobacz nasz Katalog

Najpełniejsza prezentacja dorobku Krzysztofa Gawronkiewcza, jednego z najbardziej uznanych i utalentowanych twórców polskiego komiksu.

Krzesło w piekle - Strony Krzesło w piekle - Strony Krzesło w piekle - Strony Krzesło w piekle - Strony
Krzesło w piekle - Okładka
Krzesło w piekle - Okładka

„Krzesło w piekle” to album wyjątkowy. Bo wyjątkowy jest też talent jego autora, Krzysztofa Gawronkiewicza. To jeden z najbardziej uznanych i utalentowanych twórców polskiego komiksu, który od lat tworzy ilustracje, krótkie komiksy i pełnometrażowe albumy, odnosząc sukcesy także za granicą.
„Krzesło w piekle” podsumowuje dotychczasową karierę rysownika. Znajduje się w nim olbrzymia część jego krótkich form komiksowych, do tej pory rozproszonych po dawno już niedostępnych komiksowych magazynach, antologiach, czy wręcz nie publikowanych nigdy wcześniej. Autor odsłania również kulisy swojej pracy, prezentując alternatywne wersje plansz i okładek, a także materiały robocze m.in. z albumów „Esencja”, „Mikropolis”, czy „Powstanie”. Osobną część stanowi natomiast obszerna galeria ilustracji, szkiców i grafik koncepcyjnych, które powstawały przez lata na potrzeby reklam, gier wideo, czy projektów wydawniczych.
Przepiękny edytorsko album jest najpełniejszą prezentacją dorobku Gawronkiewcza. Zawartość „Krzesła w piekle” uzupełniają teksty m.in. byłego naczelnego pisma „Fantastyka” Macieja Parowskiego, scenarzystów często współpracujących z rysownikiem, jak Dennis Wojda i Grzegorz Janusz, zdobycy Paszportu Polityki Kuby Woynarowskiego, a także szczegółowa bibliografia prac.

Nakład wyprzedany!

FORMAT: 240 × 320 mm

OPRAWA: twarda

OBJĘTOŚĆ: 340 stron

DRUK: kolorowy

DATA WYDANIA: 2015-10-21

ISBN: 978-83-64858-18-5

WYDAWCA: kultura gniewu i BWA

Zobacz inne komiksy tych autorów