Wielki zły lis

Zobacz nasz Katalog

„Wielki zły lis” to jeden z najpopularniejszych francuskich komiksów dla młodych, ale nie tylko, czytelników.

scenariusz: Benjamin Renner

rysunki: Benjamin Renner

Wielki zły lis - Strony Wielki zły lis - Strony Wielki zły lis - Strony
Wielki zły lis - Okładka
Wielki zły lis - Okładka

Tytułowy wielki zły lis wcale nie jest wielki ani zły. W dodatku ma strasznego pecha. Każda jego wyprawa do kurnika kończy się jakimś wypadkiem i upokorzeniem, przez co jest pośmiewiskiem całej okolicy. Szczególnie kur.

Wciąż głodny, bo ile można żyć na diecie opierającej się na rzepie, daje się namówić prawdziwemu drapieżnikowi, wilkowi, na z pozoru genialny plan – po co polować na kury, skoro mogą one lisa dotkliwie pobić? Lepiej ukraść jajka! A potem cierpliwie je wysiedzieć, odchować pisklaki, żeby zrobiły się tłuściutkie i już! Posiłek gotowy.

Tylko to, co w teorii brzmi świetnie, w praktyce często staje się bardzo trudne. A w komiksie Benjamina Rennera także niesłychanie zabawne!

„Wielki zły lis” to jeden z najpopularniejszych francuskich komiksów dla młodych, ale nie tylko, czytelników ostatnich lat. Otrzymał nagrodę dla najlepszego albumu dla dzieci na festiwalu w Angoulême (w jury zasiadali czytelnicy w wieku 8-12 lat), a także doczekał się filmowej adaptacji, która została nagrodzona Cezarem, francuski odpowiednik Oscara, dla najlepszej animacji roku.

Nakład wyprzedany!

TŁUMACZENIE: Krzysztof Umiński

FORMAT: 165 × 235 mm

OPRAWA: miękka

OBJĘTOŚĆ: 162 strony

DRUK: kolorowy

DATA WYDANIA: 2019-11-18

ISBN: 978-83-66128-04-0

WYDAWCA: kultura gniewu

WYDAWCA ORYGINAŁU: Delcourt

WYDANIE: II

Zobacz inne komiksy tych autorów