Klezmerzy 1. Podbój Wschodu (wydanie II)

Zobacz nasz Katalog

Komiks jednocześnie zabawny i pełen tragicznych wydarzeń, optymistyczny i smutny, czuły i okrutny.

scenariusz: Joann Sfar

rysunki: Joann Sfar

Klezmerzy 1. Podbój Wschodu (wydanie II) - Strony Klezmerzy 1. Podbój Wschodu (wydanie II) - Strony Klezmerzy 1. Podbój Wschodu (wydanie II) - Strony
Klezmerzy 1. Podbój Wschodu (wydanie II) - Okładka
Klezmerzy 1. Podbój Wschodu (wydanie II) - Okładka

Poznajcie Noé Davidovitcha, Barona Tyłka Swego, i towarzyszącą mu wyjątkową grupę muzyków: Havę, która opuszcza swą rodzinną wieś, by wyruszyć jego śladem; Yaakova, którego rabin wyrzuca z jesziwy, choć ten jest jego najlepszym uczniem; Vincenzo, lunatyka i doskonałego skrzypka oraz Tchokolę, Cygana, który zbiegł przed pewną śmiercią z rąk Kozaków.

Wszyscy oni spotykają się na kartach komiksu „Klezmerzy. Podbój wschodu”, pierwszego tomu serii Joanna Sfara. Twórca słynnego „Kota rabina” tym razem umieszcza akcję przed II wojną światową w Europie Wschodniej. W brawurowym stylu snuje barwną, zabawną i wzruszającą opowieść o muzykach, którzy wędrują od jednego sztetla do drugiego. Nie bacząc na przeciwności losu, szukają kolejnego wesela, bar micwy bądź zwykłej popijawy, by grać i zarobić trochę grosza.


Sfar czerpiąc z opowiadań Isaaca Bashevisa Singera, żydowskich podań, a także z malarstwa Marca Chagalla, nie tylko odtwarza atmosferę świata, który już nie istnieje, ale także nieustannie zaskakuje. Jego „Klezmerzy” to komiks jednocześnie zabawny i pełen tragicznych wydarzeń, optymistyczny i smutny, czuły i okrutny. Jest tylko jeden twórca, który z takiej szalonej mozaiki nastrojów jest w stanie stworzyć spójną i wciągającą bez reszty opowieść. Jest nim Joann Sfar.

TŁUMACZENIE: Katarzyna Koła-Bielawska

FORMAT: 165 × 235 mm

OPRAWA: miękka

OBJĘTOŚĆ: 144 strony

DRUK: kolorowy

DATA WYDANIA: 2019-08-10

ISBN: 978-83-66128-21-7

WYDAWCA: kultura gniewu

WYDAWCA ORYGINAŁU: Gallimard

WYDANIE: II

Zobacz inne komiksy tych autorów