Berlin. Miasto światła

Zobacz nasz Katalog

Długo wyczekiwany przez czytelników tom podsumowujący „berlińską trylogię” Jasona Lutesa.

scenariusz: Jason Lutes

rysunki: Jason Lutes

Berlin. Miasto światła - Strony Berlin. Miasto światła - Strony Berlin. Miasto światła - Strony Berlin. Miasto światła - Strony
Berlin. Miasto światła - Okładka
Berlin. Miasto światła - Okładka

Fascynujące zakończenie powstającej blisko dwadzieścia lat trylogii, śledzącej losy mieszkańców Berlina w czasach, gdy naziści zdobywali władzę.

Trzeci i ostatni akt historycznego komiksu o Republice Weimarskiej zaczyna się od przybycia Hitlera do Berlina. Narodowi Socjaliści już kontrolują parlament, a społeczeństwo jest coraz bardziej podzielone. Jason Lutes za pomocą powiązanych historii niewielkiej grupy niemieckich obywateli koncentruje się na tym, by pokazać jak rosnący w siłę faszyzm może łatwo zastąpić demokrację. Syci bogacze, naiwna burżuazja i walczące o przetrwanie niższe klasy – wszyscy mają nadzieję, że ich życie zorganizuje i nada mu sens, któraś z walczących politycznych frakcji. Ale pośród ciągle podsycanych konfliktów i pogłębiających się różnic nie ma miejsca na spokojny dialog. Jest za to miejsce na ekstremizm.

Przerażająco aktualny i mistrzowsko opowiedziany „Berlin” jest uznawany za jedno z najwybitniejszych osiągnięć komiksowego medium.

TŁUMACZENIE: Wojciech Góralczyk

FORMAT: 190 × 250 mm

OPRAWA: miękka

OBJĘTOŚĆ: 162 strony

DRUK: kolorowy

DATA WYDANIA: 2018-10-17

ISBN: 978-83-66128-02-6

WYDAWCA: kultura gniewu

WYDAWCA ORYGINAŁU: Carlsen

Zobacz inne komiksy tych autorów