Jeż Jerzy. Dzieła zebrane tom 1

Zobacz nasz Katalog

Jeż Jerzy, jeden z najpopularniejszych bohaterów współczesnego polskiego komiksu, wraca w wielkim stylu!

scenariusz: Rafał Skarżycki

rysunki: Tomasz Leśniak

Jeż Jerzy.  Dzieła zebrane tom 1 - Strony Jeż Jerzy.  Dzieła zebrane tom 1 - Strony Jeż Jerzy.  Dzieła zebrane tom 1 - Strony Jeż Jerzy.  Dzieła zebrane tom 1 - Strony
Jeż Jerzy.  Dzieła zebrane tom 1 - Okładka
Jeż Jerzy.  Dzieła zebrane tom 1 - Okładka

Jeż Jerzy, jeden z najpopularniejszych bohaterów współczesnego polskiego komiksu, wraca w wielkim stylu! Stworzona przez Tomka Leśniaka i Rafała Skarżyckiego postać zawsze była głosem młodego, zbuntowanego pokolenia, któremu socjologowie nadawali już różne nazwy, a które w komiksie odnalazło swoje frustracje i bolączki wykpione, ośmieszone, a przez to oswojone.

W przygodach Jeża Jerzego piętnowana jest głupota, nietolerancja i ksenofobia, a autorzy konfrontując bohatera ze skinami, niekompetentnymi dziennikarzami, pazernymi politykami, mafią a nawet Szatanem nie pozostawiają wątpliwości, po czyjej stronie jest jego sympatia.

Komiksy z Jerzym ukazywały się w m.in. w „Świerszczyku”, „Ślizgu”, „AQQ”, „Produkcie”, czy „Świecie Komiksu”, a najnowsze wydanie - pierwsze kompletne - zbiera wszystkie historie o kolczastym bohaterze, jakie kiedykolwiek powstały!

W tomie pierwszym kompletnego wydania "Jeża Jerzego" znajdują się albumy "Jeż Jerzy", "Wróg publiczny", "Egzorcysta" oraz masa dodatkowych ilustracji, szkiców, alternatywnych okładek, czy rysunkowych tributów innych rysowników.

FORMAT: 165x235

OPRAWA: twarda

OBJĘTOŚĆ: 200 stron

DRUK: kolorowy

DATA WYDANIA: 2018-09-13

ISBN: 978-83-66128-00-2

WYDAWCA: kultura gniewu

Zobacz inne komiksy tych autorów