Jane, lis i ja

Zobacz nasz Katalog

Przepięknie narysowana powieść graficzna o Helenie, zwyczajnej jedenastolatce, której wciąż dokuczają rówieśniczki ze szkoły.

scenariusz: Fanny Britt

rysunki: Isabelle Arsenault

Jane, lis i ja - Strony Jane, lis i ja - Strony Jane, lis i ja - Strony
Jane, lis i ja - Okładka
Jane, lis i ja - Okładka

Przepięknie narysowana powieść graficzna o Helenie, zwyczajnej jedenastolatce, której wciąż dokuczają rówieśniczki ze szkoły. Ucieczką od nieprzyjemnej codzienności jest dla Heleny świat powieści „Jane Eyre” Charlotte Brontë. Jej bohaterka jest dla dziewczyny zarówno pokrewną duszą, jak i wzorem. To postać jednocześnie delikatna i pełna siły. Jej cech charakteru potrzebuje Helena, by przetrwać szkolne upokorzenia, dać sobie radę z dojrzewającym i nabierającym kobiecych kształtów ciałem, a w końcu z przytłaczającym poczuciem samotności i niezaspokojoną potrzebą akceptacji.

Scenarzystka Fanny Britt i rysowniczka Isabelle Arsenault w niebanalny sposób opowiadają o powszechnym problemie. Ich historia jest emocjonalnie wiarygodna, psychologicznie skomplikowana, a także olśniewająca graficznie. Niezwykle ważny temat, jak i mistrzowskie wykonanie sprawiły, że „Jane, lis i ja” była wielokrotnie nagradzana, trafiła też na listy rekomendowanych książek dla młodzieży w wielu amerykańskich bibliotekach.

TŁUMACZENIE: Zespół

FORMAT: 200 × 262 mm

OPRAWA: twarda

OBJĘTOŚĆ: 100 stron

DRUK: kolorowy

DATA WYDANIA: 2018-06-22

ISBN: 978-83-64858-51-2

WYDAWCA: kultura gniewu

WYDAWCA ORYGINAŁU: La Pasteque

„"Jane, lis i ja" to znakomita w gruncie rzeczy optymistyczna opowieść, która poruszy nawet najmniej wrażliwe serca.“

Małgorzata Pawlak, Sztukater

Inne recenzje
Maja Sołtysik
To przede wszystkim pozycja o przyjaźni i jej braku. O wyśmiewaniu, szkolnym życiu nastolatki oraz o samotności i inności.
Michał Lipka
Udany, mądry i zwracający uwagę na trudne kwestie komiks dla czytelników w różnym wieku. Wart poznania, wart pokazania młodym.
Zobacz inne komiksy tych autorów