Berlin. Miasto kamieni (wydanie II)

Zobacz nasz Katalog

Jedna z najwybitniejszych powieści graficznych i jednocześnie jeden z najciekawszych komiksów historycznych. Powstające ponad 10 lat arcydzieło komiksu wymienione przez magazyn „Time” wśród szczytowych osiągnięć tego medium.

scenariusz: Jason Lutes

rysunki: Jason Lutes

Berlin. Miasto kamieni (wydanie II) - Strony Berlin. Miasto kamieni (wydanie II) - Strony Berlin. Miasto kamieni (wydanie II) - Strony
Berlin. Miasto kamieni (wydanie II) - Okładka
Berlin. Miasto kamieni (wydanie II) - Okładka

Berlin. Wrzesień 1928 roku. Zmierzch Republiki Weimarskiej. 10 lat po zakończeniu I Wojny Światowej Niemcy pogrążone są w głębokim kryzysie i rozpaczliwie szukają dla siebie nowej drogi. Na sile przybiera konflikt między socjalistami, zapatrzonymi w radziecką rewolucję, a nacjonalistami coraz głośniej krzyczącymi „Heil Hitler!”. Obie frakcje zupełnie gdzie indziej widzą przyczyny problemów gnębiących kraj i inaczej wyobrażają sobie jego przyszłość. Napięcie staję się trudne do wytrzymania.

To bogate społeczno-polityczne tło pierwszego tomu trylogii Jasona Lutesa, w którym na pierwszy plan wysunięte są skomplikowane losy poszczególnych bohaterów. Marthe Müller, studentka wydziału sztuki, próbuje odnaleźć się w obcym mieście. Dziennikarz Kurt Severing stara się opisywać dynamicznie zmieniającą się rzeczywistość. Gudrun Braun, matka trójki dzieci, traci pracę i znajduje pomoc wśród socjalistów. Jej mąż, Otto, przystępuje natomiast do nacjonalistów, w nich widząc jedyną szansę na lepszy los.

To tylko kilka z wielu postaci, których losy przetną się na ulicach Berlina. Żydzi i aryjczycy, robotnicy i fabrykanci, czerwone brygady i faszyści, artyści i wojenni weterani. Wszyscy oni są mieszkańcami tego fascynującego miasta, będącego świadkiem małych wielkich dramatów i najważniejszych wydarzeń współczesnej historii.

TŁUMACZENIE: Wojciech Góralczyk

FORMAT: 190 × 250 mm

OPRAWA: miękka

OBJĘTOŚĆ: 216 stron

DRUK: czarno-biały

DATA WYDANIA: 2018-05-17

ISBN: 978-83-64858-90-1

WYDAWCA: kultura gniewu

WYDAWCA ORYGINAŁU: Drawn & Quaterly

WYDANIE: II

„Świetne, dojrzałe dzieło dla starszych odbiorców.“

Michał Lipka, Nie Tylko Gry

Inne recenzje
Mateusz Matyszkowicz
Kto podziwia film "Kabaret", lub kto zaczytuje się w "Berlin Alexanderplatz" Alfreda Döblina, temu komiks "Berlin" powinien się spodobać.
Artur Maszota
„Berlin” to dzieło życia Jasona Lutesa i jedno z najważniejszych osiągnięć medium komiksowego.
Zobacz inne komiksy tych autorów