Pan Żarówka

Zobacz nasz Katalog

Epicka, surrealistyczna opowieść o nieodwzajemnionej miłości do życia.

scenariusz: Wojtek Wawszczyk

rysunki: Wojtek Wawszczyk

Pan Żarówka - Strony Pan Żarówka - Strony Pan Żarówka - Strony Pan Żarówka - Strony Pan Żarówka - Strony Pan Żarówka - Strony Pan Żarówka - Strony Pan Żarówka - Strony Pan Żarówka - Strony Pan Żarówka - Strony
Pan Żarówka - Okładka
Pan Żarówka - Okładka

Sześcioletni chłopiec na skutek wypadku staje się żarówką. Podłączony do prądu świeci, ale również parzy. Nie lepiej mają się jego rodzice. Ojciec chłopca został rozprasowany żelazkiem, a matka złamała się na pół. Dosłownie.

Dorastanie z nimi nie jest łatwe i zmusza bohatera do opuszczenia domu w poszukiwaniu sensu i własnej bezpiecznej przestrzeni. Ale czy to może się udać, gdy wszystko sprzysięgło się przeciwko niemu?

„Pan Żarówka”, wydawniczy debiut Wojtka Wawszczyka, znanego reżysera filmów animowanych („Jeż Jerzy”, „Kacperiada”) to epicka, surrealistyczna opowieść o nieodwzajemnionej miłości do życia.

FORMAT: 135 × 178 mm

OPRAWA: miękka

OBJĘTOŚĆ: 624 strony

DRUK: czarno-biały

DATA WYDANIA: 2018-04-16

ISBN: 978-83-64858-78-9

WYDAWCA: kultura gniewu

„To nie tylko smutna, ale też mądra i piękna książka“

Tomasz Kuzia, Fakt

Inne recenzje
Artur Maszota
Poruszająca opowieść o nadziei i szukaniu własnego miejsca w życiu, a jednocześnie edytorski majstersztyk, który zachwyca wykonaniem.
Marcin Kamiński
To porywająca bildungsroman, przemyślana i precyzyjnie skomponowana, w której surrealizm miesza się z prozą życia, wielkie dramaty z humorem
Marceli Szpak
„Pan Żarówka” wciąga od samego początku do samego końca. Choć opowiada klasyczną historię o dojrzewaniu, unika banału.