Glinno

Zobacz nasz Katalog

Po prostu komiks niezwykły.

scenariusz: Jacek Frąś

rysunki: Jacek Frąś

Glinno - Strony Glinno - Strony Glinno - Strony Glinno - Strony Glinno - Strony
Glinno - Okładka
Glinno - Okładka

Glinno to mała wieś w centralnej Polsce, a Polska to duży kraj w Europie.
Zdawać by się mogło, że w Glinnie jest nudno: rolnicy, zwierzęta, pola i lasy. Ależ nie! Wieś polska pełna jest tajemnic, które dla typowego mieszczucha mogą być śmiertelnie groźne. A jeśli mieszczuch ten ma dodatkowo Lynchowsko-Kafkowskie rozdwojenie jaźni koloru zielonego, to i sam stanie się dla wsi psotnym i nieproszonym gościem, którego trzeba będzie zakopać.
Tak oto rodzi się prawdziwy horror w Glinnie ­ horror w polskiej wsi, horror czlowieka.
Jacek Frąś to człowiek z centralnej Polski. Lubi tworzyć komiksy i w roku 2001 za komiks „Kaczka”, jako Młody Talent, otrzymał nagrodę Alph-Art na Międzynarodowym Festiwalu Komiksów w Angouleme. Dla młodego rysownika to jedna z najważniejszych nagród. W odpowiedzi na nią powstało „Glinno”.
Nad albumem tym Frąś pracował trzy lata w technice, której próżno szukać wsród innych komiksowych albumów. Jako dyplomowany malarz przemycił do komiksu prawdziwy i wyjątkowy w dobie komputerów styl i kolor. „Glinno” to też komiks wyjątkowy, w każdej ze swych wielu warstw.
Frąś jest również perkusistą zespołu Cool Kids Of Death. Podobno podczas grania koncertów jedną ręką cały czas pracował nad albumem. Wydaje się to ciut skomplikowane, ale w przypadku komiksu takiego jak ten nie mogło być chyba inaczej.
„Glinno” to po prostu komiks niezwykly.

Jacek Frąś w komiksie „Glinno” opowiedział historię językiem bardzo osobistym, ponadkomercyjnym. Zestawił obraz z treścią w sugestywny sposób, za pomocą doboru właściwych dla tematu środków artystycznego wyrazu. Dzięki silnie wystylizowanej formie i użyciu odpowiednich relacji barwnych, plastyczna opowieść Jacka Frąsia pulsuje ekspresją oraz tajemniczością by na koniec ujawnić swoje ezoteryczne piętno.

FORMAT: A4

OPRAWA: twarda

OBJĘTOŚĆ: 52 strony

DRUK: kolorowy

DATA WYDANIA: 2004-10-05

WYDAWCA: kultura gniewu

Zobacz inne komiksy tych autorów