Nowa Plastelina

Zobacz nasz Katalog

Trzeci album z humorystycznymi komiksami Krzyśka Ostrowskiego, byłego wokalisty zespołu Cool Kids of Death, a także twórcy nagradzanych teledysków i animacji.

Nowa Plastelina - Strony Nowa Plastelina - Strony Nowa Plastelina - Strony Nowa Plastelina - Strony Nowa Plastelina - Strony Nowa Plastelina - Strony Nowa Plastelina - Strony Nowa Plastelina - Strony Nowa Plastelina - Strony
Nowa Plastelina - Okładka
Nowa Plastelina - Okładka

Trzeci i zupełnie wyjątkowy. Po pierwsze zbiera on wszystkie „Plasteliny” stworzone w ciągu ostatnich dwóch lat, m.in. dla pism „Film”, „Playboy”, „Machina”, czy „Premiery”. Po drugie, znajdą się też w tej trzeciej odsłonie wybrane przez autora najlepsze prace z pierwszej „Plasteliny”, dziś już na rynku niedostępnej. W sumie prawie 120 stron komiksów. Bardzo śmiesznych komiksów, dodajmy.
Ostrowski nie ogranicza się w nich do jednego rodzaju humoru i bombarduje czytelników wszelkimi jego odmianami. W „Nowej Plastelinie” znaleźć można żarty purnonsensowe, groteskowe, absurdalne oraz politycznie niepoprawne. Ich bohaterami mogą być zarówno zwierzęta, warzywa, męskie członki, kosmici, elektryczny czajnik, jak i przewodnicząca Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, detektyw R., znana projektantka mody, czy europoseł. Dzieją się także w malowniczych miejscach - stacja benzynowa, telewizyjne studio, plaża dla naturystów w Darłowie, czy tajemnicza Brokeback Mountain.
Specjalnie na potrzeby tego komiksu wstęp napisał znany showman i niezwykła telewizyjna osobowość - Szymon Majewski. A zaczyna się on tak: „Lektura rysunków Krzysztofa Ostrowskiego przyniosła mi wiele satysfakcji. Młody ambitny artysta z wielkim talentem posługuje się pędzlem i kredkami. Ze starannością mnicha zmiotką swego pędzla walczy o lepsze jutro polskiego komiksu. Pasją twórcy jest obserwacją otaczającego nas świata. Z niekłamaną radością stwierdzam, że pewne rzeczy widzimy podobnie. Na przykład żyrafy.”

FORMAT: B5

OPRAWA: miękka

OBJĘTOŚĆ: 116 stron

DRUK: kolorowy

DATA WYDANIA: 2007-03-14

ISBN: 978-83-923986-8

WYDAWCA: kultura gniewu

Zobacz inne komiksy tych autorów