Najlepsi wrogowie. Część pierwsza 1783-1953

Zobacz nasz Katalog

Jean-Pierre Filiu, uznany francuski historyk i ekspert w sprawach Bliskiego Wschodu, oraz David B., jeden z największych współczesnych rysowników, autor m.in.„Rycerzy świętego Wita”, snują wspólnie opowieść pełną starć, dyplomatycznych intryg i zdrad

scenariusz: Jean-Pierre Filiu

rysunki: David B.

Najlepsi wrogowie. Część pierwsza 1783-1953 - Strony Najlepsi wrogowie. Część pierwsza 1783-1953 - Strony Najlepsi wrogowie. Część pierwsza 1783-1953 - Strony
Najlepsi wrogowie. Część pierwsza 1783-1953 - Okładka
Najlepsi wrogowie. Część pierwsza 1783-1953 - Okładka

To właśnie Amerykanie po raz pierwszy nazwali berberyjskie tereny nad Morzem Śródziemnym„Bliskim Wschodem”. I to z tym regionem związała Stany Zjednoczone, od ich rewolucyjnych początków, przedziwna relacja oparta na fascynacji, konfrontacji i skomplikowanej współpracy.
Jean-Pierre Filiu, uznany francuski historyk i ekspert w sprawach Bliskiego Wschodu, oraz David B., jeden z największych współczesnych rysowników, autor m.in.„Rycerzy świętego Wita”, snują wspólnie opowieść pełną starć, dyplomatycznych intryg i zdrad. Ich komiks jest fascynującą historią trudnej współzależności dwóch odległych regionów rozpisaną od czasów Gilgamesza, przez epokę krucjat i kolonialnych podbojów do ery Eisenhowera. A gdzieś w tle zawsze jest złoto i ropa.

Dzięki sposobowi, w jaki opowiedziana jest ta historia, autorzy pomagają czytelnikowi lepiej zrozumieć skomplikowane i moralnie dwuznaczne relacje Stanów Zjednoczonych i Bliskiego Wschodu.
Andrew A. Smith, Scripps Howard News Service

Świetnie napisana, pięknie narysowana, a przede wszystkim niezwykle wciągająca lekcja historii.
James Smart, „The Guardian”

TŁUMACZENIE: Irmina Cisek

FORMAT: 173 × 225 mm

OPRAWA: miękka

OBJĘTOŚĆ: 120 stron

PAPIER: Munken Print Cream

DRUK: czarno-biały

DATA WYDANIA: 2013-10-18

ISBN: 978-83-60915-87-5

WYDAWCA: kultura gniewu

WYDAWCA ORYGINAŁU: Futuropolis

Zobacz inne komiksy tych autorów